Gündem AnalizSon Yazılar

YİNE VE YENİDEN BİSMİLLAH…

7. yılımızı bitirip önümüzdeki yıllarda yapmayı planladığımız çalışmalarımız için yine ve yeniden Bismillah diyerek 8. yılımıza bugün adım atmış bulunuyoruz. Geride bıraktığımız 7 yılda 400 civarında yazı ile elimizden geldiğince mektebe hizmet etmeye, takipçilerimize gündeme dair mektebi bakış açısını ve dostu düşmanı tanıma bilincini kazanma noktasında faydalı olmaya çalıştık. Bu süreçte doğal olarak övgü ve yergilerin hedefi olduk ve bize yöneltilen eleştirilerden dersler çıkarmaya çalıştık.

Özellikle ilk yıllarda birçok yazımız değerli takipçilerimizin istek ve önerileri doğrultusunda yazıldı ve onların taleplerine cevap verme amacıyla kaleme alındı. Suriye, Irak, Yemen vb. coğrafyalarda yaşanan savaşlar ve karışıklıklar ile ilgili olarak yazdıklarımız ise safların netleşmesini sağlamayı amaçladı her daim. Hiçbir zaman analiz yapma adına karışık denklemlerden bahsetmeye, kafaları daha da fazla bulandırmaya çalışmadık. Çünkü bizim için sadece iki saf vardı ve bu saflar hak ve batıl cephesi olarak ayrılmaktaydı ve bu görüşümüz halâ da devam etmektedir. Hak cephesi İslam İnkılabının, batıl cephesi ise siyonizmin etrafında kenetlenmiş durumdadır. Bu yüzden yaşanan hiçbir savaş veya sorun bizim açımızdan çözülemeyecek karışık denklemler barındırmamaktadır. 

Böyle olunca da netliğimizi hiçbir zaman kaybetmedik ve inşaallah da kaybetmeyeceğiz. Bu netlik başından beri dostu sevindirdi, düşmanı ise daha fazla kinlendirdi. Düşmanlığını gizleyenlerin ise yüreklerinde hep bir kor olarak kaldı. Zaten “deyyusun yüzüne deyyus” diyen dilimizin açtığı yaralardan bezen düşmanın saldırısına da bu yüzden uğradık ve uzun bir süre günahlarımızın kefaretini bu düşman vesilesiyle girdiğimiz imtihanla ödemeye çalıştık.

Ve Allah’ın c.c. izni ve yardımıyla bugünlere kadar geldik. Lakin farkettik ki kitaplardan, İslam tarihinden, ayetlerden, hadislerden beslenerek yazdıklarımız belli bir arşiv seviyesine ulaşmış, vermek istediğimiz bakış açısını ve bilinci verecek yeterli seviyeye gelmiş. Belki de bundan dolayı takipçilerimizin ve değerli kardeşlerimizin yazılarımızı okuma ve paylaşma sayısı azalmaya başlamış. Bu da bizi uzun uzadıya yazı yazma çalışmamızın sonunun geldiği  ve yeni projeler üretmemiz gerektiği fikrine sevketti.

Bundan sonra daha faydalı olabilmek için mümkün mertebe gündeme dair (eğer becerebilirsek) kısa kısa haber analizleri yapmayı ve yine eski uzunlukta kitap analizlerine (“hayvan çiftliği” analizi gibi) ağırlık vermeyi planlamaktayız ki özellikle kitap analizlerinin, okuma alışkanlığına sahip olmayan veya okumak için yeterli zamanı bulunmayan kardeşlerimize faydalı olacağını düşünmekteyiz.

Bu noktada destekleriniz, yorumlarınız, eleştiri ve önerileriniz bizim için çok önemlidir. Bu yazımızın altına ve facebooktaki sayfamıza görüş ve önerilerinizi beklemekteyiz. Son olarak şunu da beyan edelim ki deyyusa deyyus, habise habis demeye devam edeceğiz fakat bunu belki de sadece dostlarımızın anlayacağı şekilde yapacağız. Dilimiz hakikatin sivriliğinin temsilciliğini yapacak fakat İmamımızın dediği gibi düşmanlarımız aldıkları kılıç yarasının yerini, yönünü ve zamanını anlayamayacaklar.

Gelecek yorumlar için şimdiden Allah c.c. razı olsun diyoruz. Allah’a c.c. emanet olunuz.

Çaba da başarı da Allah c.c.’dandır….

siyasetmektebi.com

Etiketler

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Allah’ın selam rahmet ve bereketi üzerinize olsun.
  Böylesi sıkıntılı süreçlerde böylesi net ve keskin analizler yapmak ancak inkılabi bir ferasetle olurdu zaten ki ben sizlerde bunu görüyorum acizane…
  Yani demem o ki Allah için güzel bir hizmet yapıyorsunuz, can-I gönülden sizleri destekliyorum.
  Yazılarınızın okunma ve paylaşılması sayısındaki düşüşün sebebi ise nurun tamamlanması yolundaki ikinci adıma geçmenizin vaktinin geldiğinin işaretidir eminolunuz.
  Format konusunda takdir sizindir yalnız kendinizi fazla özlettirmeyin lütfen.
  Vesselam …

  1. Bu değerli yorumunuz ve desteğiniz için Allah c.c. razı olsun. İnşaallah dediğiniz gibi nurun tamamlanmasının ikinci adımını hep birlikte idrak etmeyi ve o nura hep beraber hizmet edebilmeyi Rabbimiz bize nasip eder. Allah’ın c.c. izniyle yazılarımız devam edecektir. Dualarınızı esirgemeyiniz. Allah’a c.c. emanet olunuz…

 2. Yüce Rabbim yürüdüğünüz şanlı yolda ayaklarınızı sabit kılsın, muvaffak ve muzaffer eylesin Siz gibi değerli şahsiyetleri başımızdan eksik etmesin. Yüce Rabbimiz her daim yar ve yardımcınız olsun 🌹❤️

  1. Desteğiniz ve dualarınız için Allah c.c. razı olsun. Hepimizin ayaklarını bu mektepte sabit kılsın inş…

  2. Yazılarınızı büyük bir beğeni ve heyacanla rakip ediyorum.
   Aslında belirttiğiniz gibi çok daha fazla paylaşılması gerekiyor bu yazıların ama gelin görün kü mezhebi körlük toplumu öyle bir sarmış ki açıkçası ben paylaşmaya korkuyorum, insanlar resmen Kur’an da ifade edilen sağır ve kör bir hal almışlar. Anlamsız tepkiler veriyorlar, anlamak istemiyorlar ya da işlerine gelmiyor.
   İnşallah bu karanlık çağ bir an önce son bulur ve yazılarınızı daha özgürce paylaşırız.

   1. Yazılarımızla ilgili yorumunuzdan dolayı Allah c.c. razı olsun.

    Karanlık ile ilgili mevzuya gelince, karanlığı gözünüzde büyütmeyin. Karanlığın “nur” karşısında zerre gücü yoktur. Yakılacak tek bir kibrit, tutuşturulacak tek bir mum bile çevresindeki karanlığı ortadan kaldırmaya yetecektir.

    Zaten bu yüzden karanlığın en büyük silahı korkudur. Gücü olmadığı için korku pompalar etrafa. Tehdit eder. Gözleri köreltir ki yanlış yollara girilsin, var olan gücün, potansiyelin farkına varılmasın. Bunların tümü de güçsüzlüğünden kaynaklanır.

    Oysa “nur” açıktır, berraktır, huzur vericidir, korkutmaz, tehdit etmez. Çünkü güçlüdür. Tehdite, zorbalığa ihtiyacı yoktur.

    Unutmayın ki “Allah c.c. müminlerin velisidir. Onları karanlıktan nura çıkarır. İnkar edenlerin velisi ise tağuttur. Onları nurdan karanlığa çıkarır. İşte onlar ateş ehlidir ve orada ebedi kacaklardır.”(Bakara 257)

    Velisi Allah c.c. olan tağutun yapabileceği hiçbir şey yoktur…

 3. La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim her türlü işimizde güç ve kuvvet Allah’tandır değerli siyaset mektebi yöneticileri yaptığınız ve yapacağınız çalışmalardan dolayı Allah razı olsun yapacağımız hayırlı hizmetlerde Allah’ın katından bir ruh ile desteklediği ruhullah ın askerlerinden olmamız dileğiyle Nurani bir iksir ve sürekli bir hareket olan iman dairesinde bitmeyen bir enerji ile Tevfik ve başarının Cenabı erhamurrahimin den geldiğinin bilinci ile çalışmalarımızı inşallah hep birlikte devam ettirelim bu noktada Birbirimize dua edelim Allah yar ve yardımcınız olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Başa dön tuşu
Kapalı